Kiralama Koşulları

Araç Teslim Alma - Etme
İzmir Adnan Menderes havalimanında haftanın 7 günü 24 saat ücretsiz araç teslimatı yapılmaktadır. Rezervasyonunuz sonrası çağrı merkezimiz sizinle irtibata geçecektir. Uçuş bilgileriniz takip edilerek ekibimiz sizi havalimanında araç alış ve iade için karşılayacaktır.   Rezervasyon Tüm rezervasyonlarınızda, varsa uçuş numaranızı ve araç alış saatinizi yakından takip etmeniz önemlidir. Uçuş numaranızı iletmeniz, uçuşunuzdaki olası gecikme ve güncellemelerin tarafımızca takip edilmesini kolaylaştıracaktır. Aracı alacağınız saatin üzerinden 1 saat geçtiği halde aracı teslim almaya gelmediyseniz, size ulaşılamaz ise ya da rezervasyon konfirme edilemez ise, ilgili rezervasyon iptal edilebilir. 

Kiralama Süresi
Minimum kiralama süresi  3 gündür. Bu süre, yoğun sezon, bayram tatili gibi periyotlarda daha yüksek tutulabilir. Kiralanan araçlara, Adil Kullanım Politikası kapsamında günlük limit uygulanabilir. Yakıtı aracı teslim alırken, aldığınız yakıt miktarı ile iade ediniz.  Km Limiti Kiracı kullandığı  araç için sözleşmede belirlenen süre boyunca Adil Kullanım Politikası kapsamında GÜN/KM veya AY/ 4000 KM  kullanım sınırı vardır. Ay içerisindeki kullanılmayan km bir sonraki aya devretmez.  Kiracının bu kullanım sınırını aştığı her 1 KM için 3 TL ek ücret ödemeyi kabul ve taahhüt eder 

Sürücü Belgesi 
Kiracının en az 23 yaşında ve 3 yıllık geçerli yerli veya uluslararası ehliyetinin olması, Araç tesliminde ehliyetinin yanında bulunması gereklidir.   

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan hizmetler
Fiyatlarımıza % 20 KDV, kara yolları mali mesuliyet sigortası dahildir. Araçlar rent a car kasko sigortası güvencesi ile sizlere teslim edilmektedir. Rent a car kasko sigortası talep edilen fiyatlara dahildir. Araç deposu nasıl teslim edildi ise, aynı şekilde geri alınır. Ücretli Köprü ve otoyol geçiş sistemleri (HGS ya da OGS), navigasyon, bebek koltuğu, ek sürücü ekstra olup, kira harici ücretlendirilmektedir. Araç görseli, kiralanacak araç modeli ile farklılık gösterebilir. Yapılan rezervasyonlar genel kiralama koşullarının sağlanması halinde teslim edilmektedir. Genel kiralama koşullarının yerine getirilememesi halinde rezerve edilen araç teslim edilemez. Rezervasyonlar araç grubu garanti edilerek yapılmaktadır. Marka, model veya renk garantisi verilmemektedir. Aracın dış ve iç tarafında standart araç temizleme işlemiyle giderilemeyecek derecede çöp, kir vs. bulunması halinde aracın detaylı temizlik bedeli kiracıya yansıtılır.

Online Ödeme   
My Lİne hiç bir zaman platformu üzerinden online ödemede satışa arz edilen ürün /hizmetin satın alınabileceği / kiralanabileceği garantisini vermez. Müşterilerimizden talep ettiğimiz finansal analizi, kiralama koşulları içerisinde önemli ve esneklik sağlayamadığımız bir kiralama koşulumuzdur. Kiralama sektöründe, araç kiralama işlemi için kontrolü sağlanan çok fazla parametre (kriter) bulunmakta olup, herhangi bir kanaldan yapılan rezervasyon işlemi, tarafınıza aracın kesinlikle tahsis edileceği anlamına gelmemektedir. Web sitemizde açıkça belirtilmiş olan ve kiralama koşullarımızdan biri olan Finansal sorguya dayalı, kredi skorunuzun yetersiz olması durumunda iptale çekilir. Ön Ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 72 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı My Line  tarafından iade edilecektir. Ön Ödemeli rezervasyon kiralama başlangıç saatine 72 saatten daha az bir süre kalmış ise aşağıdaki koşullar geçerli olacaktır.   
1-3 günlük rezervasyonlarda 1 günlük kesinti uygulanır.
4-7 günlük rezervasyonlarda 2 günlük kesinti uygulanır.
8 gün ve üzeri rezervasyonlarda % 20 kesinti uygulanır.   
Ön ödemeli rezervasyonunuzu web sitemiz üzerinden iptal ettikten hemen sonra, iade koşullarına göre iade hak edişiniz var ise iadeniz otomatik olarak gerçekleşmektedir. Banka iç iletişimi kaynaklı olarak hesabınıza 3-5 iş günü içerisinde yansımaktadır. Yabancı kredi kartı ile kiralama yapılan durumlarda iadenin hesaba yansıma süresi 10-15 iş günü olmaktadır. 

Mini Hasar Güvencesi
Kaza veya hasar durumunda kasko'nun belirlediği muafiyet tutarını ödememeniz için mini hasar sigorta paketlerinden satın alabilirsiniz. 

Erken Teslim
Aracın, teslim alındıktan sonra rezervasyon tarihinden önce iade edilmesi durumunda para iadesi yapılmaz. Fakat sonraki rezervasyonda kullanabilirsiniz. Tek Yön Kiralama Aracın kiralama yapılan şehirden farklı bir şehirde iade edilmesi firmamızın onayına ve ek ücrete tabidir. Ek ücret tutarı bölge/ofise göre değişiklik gösterdiğinden çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.   

Ödeme 
Araç kiralama işlemi için geçerli bir ehliyet , pasaport veya kimlik yeterlidir. Kira ücretlerinin ödemesini aracınızı teslim alırken dilerseniz nakit ödeme seçeneği ile yada isterseniz kredi kartı ile ödeme seçeneğiyle yapabilirsiniz. Yurtdışı ikametli ve pasaportlu kiracılarımız, ülkeye giriş yaptığını gösterir resmi makamlarca mühürlü pasaportlarını ibraz etmesi halinde herhangi bir km sınırı ve kredi kartı zorunluluğuna tabi değillerdir. Pasaportlu işlemlerde son giriş mühür tarihi 6 ayı geçmemesi gereklidir. Kiralanan araçlar yalnızca Türkiye sınırları içerisinde kullanılabilir. Yurtdışına geçiş izni yoktur. Yurt içi araç kiralamalarında ise kredi kartı mecburiyeti ve araç sınıfına göre değişen kredi kartından provizyon uygulaması zorunludur. Ayrıca araç gruplarına göre yeterli finansal sorgu kriterlerine sahip olmak gerekmektedir.

Kasko Sigorta 

Kiracı kasko sigortalarının geçerli olabilmesi için herhangi bir kaza durumunda aracın yerini değiştirmeden polis veya jandarmaya haber vererek kaza ve alkol tespit raporlarının alınmasından ve  ofislerimize ulaştırılmasından sorumludur. Aracın çalınması durumunda da mutlaka orijinal araç anahtarın yanınızda olması ve polis yada jandarma karakoluna başvurulup tutanak tutulması zorunludur. Kiracı ayrıca karşı taraf/tarafların ehliyet, ruhsat ve trafik poliçelerinin fotokopi veya görüntüleri alınarak evrakları eksiksiz doldurmak, Olay yerinin fotoğraflarını çekmek, Maddi, ölümlü ve cismani zararla sonuçlanan kaza durumunda en yakın polis veya jandarmaya bildirmek zorundadır. 

Genel Şartlar 
Kiracı, aracı, stepnesini, tüm lastikleri, araca ait belgeleri, aksesuar ve teçhizatı ile belirtilen başka bir yerdeki bir My Line Personeline, belirtilen günde ve saatte iade ve teslim edecektir. Bütün uzatmalar için Kiralayana başvuracak ve Kiralayanın onayını alacaktır. Onay alınmaksızın yapılan uzatmalarda, Kiralayanın aracını hukuka aykırı olarak yedinde bulundurduğu taraflarca kabul edilmiştir. Kiracı, söz konusu aracı hem mekanik hem de kaporta açısından sağlam ve iyi durumda teslim aldığını, araçta hiçbir hasar ya da kaza izi bulunmadığını aracını teslim alırken şöför personelimiz ile birlikte kontrol edip kabul eder. (Kira sözleşmesi ve araç teslim formunda belirtilenler dışında). Kiracı sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ile ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik nedeni ile oluşan ve trafik sigortası kapsamında, sigorta firmalarından talep ve tahsil edilemeyen her türlü uyuşturucu,alkol içerek kullanım gibi tüm zarar ve ziyanları, cezaları ilk talepte ödemeyi kabul ve taahhüt eder.   

Genel Şartlar 
Kiracı tarafından kullanılan ve yukarıda belirtilen araç, trafik sigortası ve kasko şartları ile korunmuştur. Kiracı, kendisi, 3.şahıslar ve kiralanan araç için, hasar ve zarar muafiyeti sağlamak için, kira sözleşmesinin imza anında kendisine sunulan hırsızlık, hasar, ihtiyari Mali Mesuliyet ve ferdi kaza güvenceleri , bunlara ait teminat prim bedelleri kiralama ödemesine dahildir. Kiracı hasar muafiyet güvencesi (hırsızlık, hasar, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri ve Ferdi Kaza Sigortası) kabul etmiş olmasına rağmen aşağıda belirtilen koşullarda aracın zarar görmesi durumunda hasar sorumluluğunu ve buna ilişkin giderleri itiraz etmeksizin karşılamayı kabul eder.   
a) Kaza anında alkollü ve /veya uyuşturucu etkisi altında ise,  Tek ve taraflı kazalarda %100 kusurlu olunması durumunda.
b) Yasal hız sınırının aşıldığı durumlarda(kaza tespit raporunda kazanın hız nedeniyle meydana geldiğinin belirtilmesi).   
c) Trafik kaza zaptının düzenlenmediği alkol raporunun alınmadığı durumlarda, kasıtlı kazalarda,   
d) Trafik yasalarına aykırı araç kullanılması halinde.   
e) Kiracı ve kira sözleşmesinde ek olarak belirlenen sürücü/sürücüler dışındakilerin aracı kullanması neticesinde meydana gelen kaza ve/veya hasarlarda   
f) Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği kasko poliçeleri genel şartları gereğince kasko bedelinin ödenmediği hallerde ve/veya sigorta şirketlerinin herhangi bir nedenle ödeme yapmadığı hallerde.
g) Kiracı, araca kaçak, sahte veya yasa dışı yollarla ülkeye sokulan araca zarar verebilecek sıvı, katı, gaz, yakıt dolumu yaparak ve aracın kendi yakıtı olmayan depo dolumlarından doğacak tüm hasarları ve masrafları üstlenmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder. 
h) Kiracı, başta 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu, Karayolları Yönetmeliği ve yürürlükteki ilgili düzenlemelere uymak zorundadır. Aracın sürücüsü olarak bu yükümlülüklerden habersiz olduğunu iddia edemez.
j) Kiracı söz konusu düzenlemelere aykırı davranışlar sonucu ortaya çıkan trafik cezalarından sorumludur. Kiralama süresince ilgili araca kesilen ve kiracı tarafından ödenmeyen trafik cezalarını, ceza tutarı kiralayana ulaştığı tarihte, yasal süresi içinde kiralayan ödeyecek ve kiracıdan tahsil edilecektir.
k)Kiracı; kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, araç içi döşemede ve aksesuarlarda oluşabilecek sigara yanığı, yırtık, detaylı temizleme gerektiren leke vs., zarar verilmesi vb. gibi hasarlarda oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder.   
Araç aşağıdaki açıklanan şekillerde kullanılmayacaktır: 
a) Açık veya gizli bir gelir karşılığında yolcu ve mal taşınmasında,
b) Herhangi bir araç ya da treyleri itmekte veya çekmekte,
c) Gümrük mevzuatına ve diğer kanunlara aykırı maddelerin taşınmasında veya diğer gayri kanuni işlerde,
d) Alkol veya uyuşturucu madde almış bir kişi veya ek sürücü olarak belirtilmeyen sürücü tarafından kullanımında,
e) Motorlu sporlarda(yarış, sürat tayini, ralli, sağlamlık ve hız denemeleri dâhil),
f) Araca zarar verecek şekilde ve yükleme haddini aşacak yük/eşya taşınmasında,
g) Araçların marka ve modelini dikkate alarak kiralama amacına uygun olmayan şekilde yer ve şartlarda(arazi, dağlık arazi, kum, bataklık, dere yatağı, vs. gibi) ve amaçları dışında teknik yapılarına ve tahammül güçlerine uygun olmayan yol şartlarında. 

NOT : Araç fiyatları doluluk bazlı dinamik sisteme tabii olup değişkenlik göstermektedir. Firmamız dilediği zaman sözleşmeyi ve rezervasyonu  herhangi bir tazminat ödemeksizin tek taraflı olarak feshetme hakkına sahiptir.
Whatsapp Telefon